I miejsce dla Starostwa w "Energy Trophy +"

26 lutego, Starosta Stanisław Bielik odbierze nagrodę dla Starostwa Powiatowego w Koninie za zajęcie I miejsca w II edycji Konkursu "Europejskie Trofeum Energetyczne" na poziomie krajowym.

Ogłoszenie wyników Konkursu i nagrodzenie jego laureatów odbędzie się w Warszawie podczas seminarium nt. "Racjonalne użytkowanie energii i energooszczędne urządzenia w biurze".

Dzięki udziałowi w Konkursie, w ciągu ubiegłego roku urząd zaoszczędził ponad 25 % energii cieplnej i elektrycznej w stosunku do uśrednionej wartości jej zużycia w latach 2005- 2007. Tak dobry wynik pozwolił Starostwu uplasować się na pierwszym miejscu w kategorii "najwyższa oszczędność energii" na krajowym poziomie Konkursu.

Z kolei, w rywalizacji na szczeblu europejskim, w której wzięło udział 155 uczestników z 17 krajów, jury Konkursu przyznało konińskiemu Starostwu - wysokie, czwarte miejsce w kategorii "zużycie bazowe poniżej 219 KWh na dobę" .