Zaproszenie na obchody 65 rocznicy Powstania Warszawskiego

Odpowiadając na apel Instytutu Pamięci Narodowej, Starostwo Powiatowe w Koninie włączyło się w ogólnopolskie obchody 65 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Dla podkreślenia rangi tego historycznego wydarzenia, w dniu 1 sierpnia, w urzędach oraz innych miejscach publicznych na terenie powiatu wywieszone zostaną flagi narodowe, a w godzinie "W", czyli o 17.00 uruchomione zostaną syreny alarmowe .

Aby oddać hołd uczestnikom Powstania Warszawskiego, 2 sierpnia w Kościele pw. Św. Maksymiliana Kolbe w Koninie odprawiona zostanie Msza Św. w intencji Powstańców.

W imieniu wikariusza biskupiego ks. prałata Wojciecha Kochańskiego, proboszcza parafii, zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby uczcić pamięć o Powstańcach do wzięcia udziału w uroczystej mszy, która odbędzie się w niedzielę o godzinie 18.30.

Powstanie Warszawskie, mimo lokalnego charakteru walk, było zrywem o niepodległość całego kraju i wolność wszystkich Polaków. Pomimo więc upływu 65 lat, wydarzenia te winny żyć w pamięci nas wszystkich.