Skocz do zawartości

Lipiec

Zakończył się koniński etap wystawy "Rozwijamy się z Europą"

W jaki sposób pieniądze dostępne za pośrednictwem programów unijnych mogą przynosić ogromne korzyści i pośrednio oddziaływać na różne dziedziny życia, mogli przekonać się mieszkańcy miasta i powiatu konińskiego, którzy odwiedzili wystawę "Rozwijamy się z Europą".

Wczoraj tj. 13 lipca zakończyła się eksponowana przez dwa tygodnie na Placu Wolności w Koninie wystawa promująca największe wielkopolskie inwestycje współfinansowane z funduszy unijnych w latach 2004 - 2008.

Składająca się z 26 plansz ekspozycja prezentowała zdjęcia najbardziej wartościowych projektów o znaczeniu ponadlokalnym, cechujących się szczególną kreatywnością i innowacyjnością. Wśród nich znalazły się m.in.: "Gród kaliski - odbudowa i promocja spuścizny dziedzictwa kulturowego Europy", " Konserwacja i renowacja zabytków Katedry pw. Wniebowzięcia NMP i Św. Wojciecha w Gnieźnie", "Budowa dwupoziomowego skrzyżowania na ul. Kirkora w Swarzędzu" czy "Budowa Mostu Cybińskiego między Śródką a Ostrowem Tumskim w Poznaniu".

Pomysłodawcą i głównym organizatorem wystawy "Rozwijamy się z Europą" był Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, który na terenie Konina zrealizował ją wspólnie ze Starostwem Powiatowym.

Poprzez pokazanie korzyści płynących z członkostwa Polski w Unii Europejskiej, zwłaszcza w zakresie wykorzystania środków pomocowych, organizatorzy wystawy chcieli zwiększyć świadomość Wielkopolan na temat możliwości uzyskania wsparcia ze środków unijnych oraz zachęcić potencjalnych beneficjentów do korzystania z takich form pomocy.

Warto podkreślić, że pod względem wykorzystania środków unijnych, Wielkopolska zajmuje piąte miejsce w kraju. Z kolei, samorząd powiatu konińskiego należy do przodujących w tej dziedzinie wśród jednostek samorządu terytorialnego naszego województwa. W ubiegłym roku, powiat pozyskał z programów operacyjnych prawie 16 milionów złotych, które w przeważającej części przeznaczył na walkę z bezrobociem i opiekę społeczną. Aktualnie, samorząd powiatu jest w trakcie realizacji 9 projektów, których wartość dofinansowania przekracza 6,5 mln złotych, a we wrześniu rozpocznie największą inwestycję z udziałem środków unijnych, tj. przebudowę drogi Wilczogóra - Skulska Wieś. Inwestycja, warta prawie 20 milionów złotych, zostanie w 50 % sfinansowana z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Zakończył się koniński etap wystawy
Zakończył się koniński etap wystawy
Zakończył się koniński etap wystawy
Zakończył się koniński etap wystawy
Zakończył się koniński etap wystawy
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting