Skocz do zawartości

Lipiec

Z ostatniego "Forum Wielkiej Pętli" w Pile

Ponad stu gości zgromadziło się w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pile na spotkaniu inaugurującym działalność "Forum Wielkiej Pętli"

Spotkanie z inicjatywy Senatora RP Piotra Głowskiego oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka, odbyło się w miniony poniedziałek, 13 lipca br. Z założenia, "Forum Wielkiej Pętli" ma skupiać wszystkie podmioty zainteresowane rozwojem i promocją obszarów położonych wzdłuż rzek tworzących Wielką Pętlę Wielkopolsko - Lubusko - Kujawsko - Pomorską (Warta, Noteć, Kanał Bydgoski, Kanał Notecki, jezioro Gopło i Kanał Ślesiński). Głównym jego zadaniem będzie koordynacja działań inwestycyjnych i turystycznych związanych z tym szlakiem wodnym. W ramach Forum zaplanowano między innymi powołanie klastrów samorządowo - biznesowych, które wspierać będą swoich członków w pozyskiwaniu środków na inwestycje, a także w promowaniu i tworzeniu nowych produktów turystycznych takich jak: punkty widokowe, mariny, stancje kajakowe. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele województw wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i lubuskiego: parlamentarzyści, samorządowcy oraz osoby związane z branżą turystyczną. Powiat Koniński reprezentowała na nim wicestarosta Małgorzata Waszak

Jednym z postanowień Forum było powołanie koordynatorów poszczególnych odcinków Wielkiej Pętli. Małgorzata Waszak, pełniąca również funkcję prezesa Lokalnej Organizacji Turystycznej "Marina" w Koninie zaproponowała, aby koordynatorem na odcinku: Kanał Ślesiński - Warta Poznań, zostało stowarzyszenie LOT "Marina". Pani prezes wyszła również z inicjatywą zorganizowania kolejnego Forum w Koninie.

Temat dotyczący powiatu konińskiego pojawił się także podczas wystąpienia przedstawiciela Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu, który poinformował o ważnej inwestycji, jaka niebawem realizowana będzie na Kanale Ślesińskim. Przedsięwzięcie, którego koszt wyniesie prawie 17 mln złotych, polegać będzie na pogłębieniu i udrożnieniu kanału oraz przeprowadzeniu remontu śluz w Koszewie, Gawronach, Pątnowie i Morzysławiu. Celem modernizacji jest poprawienie warunków retencyjnych wody oraz zmniejszenie zagrożenia powodziowego na terenie Wielkopolski. Inwestycja ta wpłynie także na poprawienie warunków turystyczno - rekreacyjnych obszarów usytuowanych w pobliżu Kanału Ślesińskiego.

Z ostatniego
Z ostatniego
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting