Starostwo zakończyło budowę kompleksu boisk w Kleczewie

Po wakacjach, na uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie czekać będzie nowy wielofunkcyjny obiekt sportowy.

Wczoraj, 7 lipca miał miejsce odbiór końcowy inwestycji powiatu pn."Budowa boisk szkolnych ze sztuczną nawierzchnią przy ZSP w Kleczewie".

Po przeprowadzeniu szczegółowej kontroli obiektu, inspektor nadzoru oraz powołana zarządzeniem starosty konińskiego komisja odbioru uznali, że inwestycja wykonana została zgodnie z dokumentacją techniczno - projektową i spełnia warunki potrzebne do jej użytkowania.

Budowa kompleksu sportowego w Kleczewie trwała niecały rok i kosztowała 583 tys.zł. Inwestycja w znacznym stopniu sfinansowana została ze środków własnych powiatu. W realizacji projektu miał także udział Urząd Marszałkowski w Poznaniu, który przekazał na ten cel 150 tys. zł.

Obiekt, składający się z dwóch boisk (ze sztucznej nawierzchni do piłki ręcznej oraz do siatkówki - o nawierzchni poliuretanowej), 60 metrowej bieżni oraz skoczni w dal służyć będzie realizacji bieżących zadań oświatowych oraz uatrakcyjnieniu zajęć pozalekcyjnych.

Oficjalne otwarcie kompleksu boisk przy Zespole w Kleczewie nastąpi 1 września podczas inauguracji roku szkolnego 2009/2010.

Samorząd powiatu przywiązuje ogromną wagę do rozwoju bazy sportowej na terenie powiatu.
Pod koniec 2008 r., konińskie Starostwo oddało do użytku kompleks boisk sportowych przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie, zrealizowany w ramach programu "Moje boisko-Orlik 2012". Była to pierwsza orlikowska inwestycja w naszym powiecie.
Jeszcze w tym roku, planowane jest rozpoczęcie budowy boiska sportowego ze sztuczną nawierzchnią przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sompolnie.
Będzie to ostatnia ze szkół powiatu, która wyposażona zostanie w profesjonalny obiekt sportowy tego typu.

Starostwo zakończyło budowę kompleksu boisk w Kleczewie