Spotkanie moderacyjne w ramach projektu "Milowy krok w rozwoju regionu"

Czterdzieści osób przyjęło zaproszenie na pierwsze w Koninie spotkanie moderacyjne w ramach projektu "Milowy krok w rozwoju regionu".

21 lipca br. w siedzibie Starostwa Powiatowego, o kierunkach rozwoju turystyki na Ziemi Konińskiej dyskutowali przedstawiciele branży turystycznej, samorządowcy oraz dziennikarze.

Spotkanie zorganizowano z inicjatywy Konińskiej Izby Gospodarczej we współpracy z Lokalną Organizacją Turystyczną "Marina" oraz Starostwem Powiatowym w Koninie.

Celem spotkania było przedstawienie zaproszonym podmiotom projektu umowy partnerskiej, której przedmiotem jest wypracowanie strategii rozwoju turystyki w powiecie konińskim. Zgodnie z planami KIG-u, opracowanie dokumentu powinno potrwać do 31 stycznia 2010 r. Jego treść i forma zostaną wypracowane w trakcie cyklicznych spotkań przedstawicieli samorządów gminnych i powiatowych.

Dyrektor KIG, Krzysztof Gubański podsumował dotychczasowe działania zrealizowane w ramach projektu "Milowy krok w rozwoju regionu". Najwięcej uwagi poświęcił szkoleniom, w których wzięło udział siedemdziesiąt osób reprezentujących branżę turystyczną z powiatu konińskiego.

Spotkanie zdominowała dyskusja o lokalnych produktach turystycznych, a mianowicie Szlaku Bursztynowym oraz Wielkiej Pętli Wielkopolsko - Lubusko - Kujawsko - Pomorskiej.

"Są już odpowiednie projekty, są decyzje o dofinansowaniu. Można działać" - mówiła Małgorzata Waszak prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej "Marina". Wicestarosta Koniński podkreśliła znaczenie Wielkiej Pętli dla rozwoju turystyki w subregionie konińskim a także konieczność zwiększenia atrakcyjności bazy noclegowej i żeglugowej oraz poprawienia infrastruktury obszarów nadwarciańskich.

Spotkanie moderacyjne w ramach projektu