"Anulki" z Kleczewa jadą na Ukrainę

Udział w warsztatach artystycznych, to cel najbliższej wizyty na Ukrainie Zespołu "Anulki" z Kleczewa.

Dziesięcioosobowa grupa taneczna będzie gościć w Samogorodku od 3 do 8 lipca na zaproszenie administracji rejonu kozjatyńskiego, z którym powiat koniński współpracuje od 4 lat. Uczestnictwo "Anulek" w warsztatach tanecznych przewidziane zostało w protokole o współpracy partnerskiej pomiędzy samorządami na 2009 rok.

Dzieci z Zespołu wezmą udział w tygodniowym programie zajęć, obejmującym szeroką gamę tańców wszystkich odmian stylistycznych, od tańców standardowych po nowoczesne ze szczególnym uwzględnieniem folklorystycznych.

Gospodarze zaplanowali dla dzieci z Kleczewa wiele dodatkowych atrakcji, m.in. wizytę w Muzeum w Sestrenowce, poświęconemu pamięci pierwszego prezydenta Ukrainy Mychajło Hruszewskiego oraz Muzeum Chleba we wsi Bilopilia. "Anulki zaprezentują się także na scenie podczas festynu ludowego w Samogorodku z okazji nocy Kupały.

Zespół "Anulki", który na co dzień działa przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kleczewie, 8 czerwca na VII Międzypowiatowym Przeglądzie Szkolnych Zespołów Tanecznych otrzymał wyróżnienie za interpretację ruchową muzyki w kategorii "inscenizacja taneczna". Nagrodą za całokształt wieloletniej działalności obfitującej w liczne sukcesy jest właśnie udział Zespołu w warsztatach tanecznych na Ukrainie.