VI Powiatowy Konkurs "Najpiękniejsza Pisanka" rozstrzygnięty

1 kwietnia br., w Zespole Szkół Ekonomiczno - Usługowych im. F. Chopina w Żychlinie wyłoniono zwycięzców VI Powiatowego Konkursu "Najpiękniejsza Pisanka". W konkursie odbywającym się pod patronatem Starosty Konińskiego wzięło udział 17 uczniów ze szkół gimnazjalnych.

Wśród tegorocznych laureatów znaleźli się:
na I miejscu Marta Pinciak z Gimnazjum w Rychwale
II miejsce Kamila Pilarczyk z Gimnazjum w Golinie
III miejsce Beata Krawczyńska z Gimnazjum w Rychwale

Równocześnie jury oceniało wypieki wielkanocne w ramach wewnątrzszkolnego konkursu "Baby i babeczki". W konkursie zdecydowanymi faworytami okazali się uczniowie Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego. Spośród 31 uczestników jury wyłoniło następujących zwycięzców:

I miejsce Joanna Michalak uczennica klasy pierwszej TŻiGD
II miejsce Danuta Batorska uczennica klasy czwartej TŻiGD
III miejsce Sylwia Chwacińska uczennica klasy drugiej TŻiGD

Z kolei do III Międzyszkolnego Konkursu Informatycznego zgłosiło się 30 uczniów z 11 szkół gimnazjalnych. Poziom uczestników konkursu był bardzo wyrównany w związku z czym Jury miało trudne zadanie aby wyłonić zwycięzców. Ostatecznie:

I miejsce zajął Michał Marciszak z Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego w Koninie.
II miejsce Błażej Grzybowski z Gimnazjum nr 5 w Koninie
III miejsce Joanna Lewandowska z Gimnazjum nr 2 w Koninie

Laureaci otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Koninie, Przedsiębiorstwo Usług Socjalnych "ASPAK" z Konina, Firmę Komputerową R&R w Koninie oraz Radę Rodziców ZSEiU w Żychlinie.

Władze Powiatu Konińskiego podczas konkursu reprezentowała Wicestarosta Koniński Małgorzata Waszak. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursów.

VI Powiatowy Konkurs