Rozstrzygnięcie III edycji powiatowego Konkursu " Drzewko za butelkę"

30 kwietnia poznamy zwycięzców III edycji powiatowego Konkursu " Drzewko za butelkę".

W ramach edukacji ekologicznej młodzieży, Starostwo Powiatowe w Koninie po raz trzeci przystąpiło do akcji ,,Drzewko za butelkę". W tym roku, powiatowy Konkurs wpisany został w ogólnopolskie przedsięwzięcie o takiej samej nazwie, realizowane przez firmy chemiczne skupione w Programie "Odpowiedzialność i Troska".

Poza edukacją ekologiczną, celem akcji jest pobudzenie aktywności społecznej, dbałości o środowisko naturalne oraz własne otoczenie. W zamian za zebrane butelki i nakrętki, które trafiają do recyklingu, jej uczestnicy otrzymują sadzonki drzew, które sadzą w wybranych przez siebie miejscach w swojej miejscowości. Dzięki temu nie tylko upiększają własne otoczenie, ale dają wyraz swego zaangażowania w ochronę środowiska naturalnego.

W ramach dwóch poprzednich edycji Konkursu, konińskie Starostwo zaktywizowało 1200 osób, które zebrały 110 tys. butelek i nakrętek oraz posadziły ponad 2 tys. drzewek.

Do udziału w tegorocznym przedsięwzięciu zgłosiło się 17 szkół z terenu powiatu oraz Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Rychwale. Od lutego do kwietnia, ponad 1600 uczniów z powiatu zbierało butelki PET i nakrętki. Tradycyjnie, w akcję włączyli się także pracownicy Starostwa.

Oprócz standardowych działań, w programie tegorocznej imprezy znalazły się nowe propozycje: konkurs fotograficzny Eko-foto, prelekcje na temat zdrowej żywości i ekologicznych kosmetyków oraz pokaz eko - makijażu.

Po raz pierwszy, młodzież z powiatu konińskiego weźmie także udział w ogólnopolskim Konkursie na najciekawszy plakat związany z Akcją, zorganizowany przez koordynatora krajowego "Drzewka za butelkę"® - Sekretariat Programu "Odpowiedzialność i Troska", firmę PUSiP "Chemeko" Sp. z o.o. z siedzibą we Włocławku.