Powiatowe obchody Światowego Dnia Ziemi

Z energią chrońmy klimat, to hasło Światowego Dnia Ziemi, który w tym roku obchodzony będzie 22 kwietnia.

Z tej okazji, uczniowie Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie przygotowali program obchodów powiatowych i zaprosili do wspólnej zabawy koleżanki i kolegów z gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z powiatu.

Tegorocznym konkursom (plastycznemu, fotograficznemu i turystycznemu), przyświecał cel uświadomienia roli człowieka w ochronie klimatu a ich przewodnim tematem były alternatywne źródła energii.

22 kwietnia, podczas obchodów Światowego Dnia Ziemi w Żychlinie nastąpi rozstrzygnięcie wszystkich konkursów oraz wręczenie nagród ich zwycięzcom. Uczestnicy powiatowych uroczystości będą mogli także wysłuchać wykładu poświęconego niekonwencjonalnym źródłom pozyskiwania energii.

Impreza organizowana jest przez Zespół po raz czwarty i tradycyjnie odbywać się będzie pod honorowym patronatem Starosty Konińskiego.

Ochody Światowego Dnia Ziemi w Żychlinie rozpoczną się o godz. 11.00 w kompleksie dydaktyczno - sportowym Zespołu.