IV Powiatowy Dzień Ziemi w Żychlinie.

22 kwietnia na świecie świętowano Dzień Ziemi. W tym roku, uroczystości przebiegały pod hasłem "Z energią chrońmy klimat".

Z tej okazji, uczniowie Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie przygotowali program obchodów powiatowych i zaprosili do wspólnej zabawy koleżanki i kolegów z gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z powiatu.
Zaproszenie gospodarzy do udziału w konkursach o tematyce ekologicznej przyjęła młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych z Kleczewa i Sompolna oraz gimnazjów z Goliny, Rychwała, Starego Miasta, Żychlina, Grodźca oraz szkół konińskich nr 1 , 3 i 6.
Przygotowania do obchodów rozpoczęły się kilka tygodni wcześniej. W tym czasie powstawały prace plastyczne, rymowanki ekologiczne, zdjęcia przedstawiające przykłady pozytywnych i negatywnych działań człowieka w otoczeniu a także projekty graficzne wycieczek rowerowych po okolicy. Wszystkim konkursom przyświecał jeden cel - uświadomienie roli człowieka w ochronie klimatu.
22 kwietnia, podczas obchodów Dnia Ziemi w Żychlinie nastąpiło ogłoszenie wyników konkursów oraz wręczenie nagród ich zwycięzcom. Na uczestników uroczystości czekały także inne atrakcje: ciekawe wykłady poświęcone niekonwencjonalnym źródłom pozyskiwania energii, przegląd piosenki ekologicznej oraz pokaz kolekcji strojów wykonanych z materiałów z "odzysku": worków foliowych, tektury i papieru.
Impreza zorganizowana została przez Zespół po raz czwarty i tradycyjnie odbywała się pod honorowym patronatem Starosty Konińskiego, który był także fundatorem nagród dla zwycięzców konkursów.

IV Powiatowy Dzień Ziemi w Żychlinie.