"Co było pierwsze? Kura czy jajko" czyli E-szkoła Wielkopolska w Kleczewie

Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Kleczewie znalazło się w gronie 75 szkół Województwa Wielkopolskiego uczestniczących w projekcie e- szkoła Wielkopolska - Twórczy Uczeń, Twórczy Nauczyciel, Pomoc Techniczna.

Projekt realizowany w partnerstwie z UAM w Poznaniu i finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego dotyczy systemu kształcenia w ramach zajęć pozalekcyjnych dla uczniów i kształcenia nauczycieli w zakresie stosowania platform edukacyjnych oraz reorganizacji infrastruktury technicznej szkoły.

Głównym celem projektu jest stworzenie w Wielkopolsce sieci szkół wzorcowych programu e-szkoła.

W Liceum od 1 kwietnia realizowane są metodą projektów interdyscyplinarnych zajęcia pozalekcyjne nastawione na rozwój kompetencji z matematyki, przedmiotów przyrodniczych, geografii i przedsiębiorczości. Zespoły uczniowskie wyposażone w sprzęt o wartości około 5 tyś. zł. od kwietnia do końca października realizują pod opieką nauczycieli projekty edukacyjne, jednocześnie walcząc o cenne nagrody- autorzy najlepszych szkolnych projektów otrzymają notebooki, kamery i aparaty cyfrowe. Natomiast nauczyciele- liderzy szkolnych projektów biorą udział w warsztatach metodycznych i konsultacjach poświęconych pracy z platformą edukacyjną FRONTER.

Dla potrzeb realizacji projektu na platformie e-learningowej uruchomiono grupy dyskusyjne moderowane przez zespół naukowców z UAM w Poznaniu.

Ciekawa inspirująca praca rozpoczęta, co ożywiło środowisko licealne Kleczewa i co wkrótce przyniesie wymierne korzyści edukacyjne i materialne szkole.