XI Gala Powiatu Konińskiego już w sobotę

Wizerunek powiatu konińskiego i jego bogaty dorobek są wynikiem wspólnych wysiłków władz samorządowych oraz Podmiotów i Osób, którzy służą jego rozwojowi swoją aktywnością i zaangażowaniem. Aby - w imieniu władz samorządowych oraz lokalnej społeczności - podziękować wszystkim, którzy aktywnie uczestniczą w życiu społecznym i gospodarczym naszego powiatu, od 1999 r. konińskie starostwo organizuje "Galę Powiatu Konińskiego".

Tegoroczna uroczystość, która odbędzie się 12 grudnia, o godz. 16.00 w Górniczym Domu Kultury "Oskard" dedykowana jest tym, którzy w 2009 roku w sposób szczególny zapisali się w historii naszej małej Ojczyzny. Władze samorządu uhonorują osobowości powiatu statuetkami w kategorii: "Społecznik", "Sponsor" "Kultura" i "Sport" a najbardziej przedsiębiorczym wręczą Nagrodę Gospodarczą.

Galowy wieczór umili muzyka, śpiew i taniec. Prawdziwą ucztą dla melomanów będą występy Konińskiego Kameralnego Zespołu Akordeonowego pod dyrekcją Ryszarda Jarosława Piotrowskiego oraz chórów: z PWSZ w Koninie oraz "Quarta" z Zagórowa. Młodzi utalentowani wokaliści Agata Narożna i Waldemar Szczepankiewicz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie zaprezentują się m.in. w repertuarze Krystyny Prońko, a na ludową nutę z właściwym sobie przytupem zatańczy Zespół "Uśmiech" z Liśca Wielkiego. Gwiazdą wieczoru będzie znany showman Robert Rozmus.