VII edycja Konkursu na "Najpiękniejszy Stół Świąteczny"

Nowoczesna aranżacja stołu wigilijnego będzie wyzwaniem dla uczestników tegorocznego Konkursu na "Najpiękniejszy Stół Świąteczny".

Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia jest Klub Młodego Gastronoma, działający przy Zespole Szkół Ekonomiczno Usługowych w Żychlinie. Od początku też, honorowy patronat nad konkursem sprawuje Starosta Koniński.

Poza kultywowaniem wielowiekowych tradycji bożonarodzeniowych, celem konkursu jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań, pasji i poczucia estetyki.

W tegorocznej VII edycji, rywalizować będą ze sobą uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych z powiatu konińskiego, kolskiego, słupeckiego, tureckiego oraz miasta Konina. A podstawowym kryterium oceny jury będzie nowoczesna aranżacja wigilijnego stołu.

Równolegle, rozstrzygnięty zostanie także wewnątrzszkolny konkurs zatytułowany "Wariacje makowe", podczas którego uczniowie klas o profilu gastronomicznym zaprezentują wigilijne potrawy z makiem w roli głównej.

Konkurs odbędzie się 16 grudnia br. w obiekcie sportowo-dydaktycznym Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie a pięknie przystrojone stoły będzie można podziwiać już od godziny 9.00.