Uroczystość wręczenia medali "Za zasługi dla obronności kraju"

Sześć rodzin z powiatu konińskiego otrzyma jutro (8 grudnia) złote i srebrne medale "Za zasługi dla obronności kraju".

To polskie odznaczenie wojskowe, nadawane jest przez Ministra Obrony Narodowej, osobom które swoja pracą lub działalnością przyczyniły się do rozwoju i umocnienia obronności kraju.

W dowód uznania dla rodziców, którzy wychowali swoje dzieci na wzorowych i ofiarnych żołnierzy, Starosta Koniński i Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Koninie uhonorują Złotym i Srebrnym Medalem sześć rodzin z powiatu konińskiego.