Powiat mocno agroturystyczny

Aż trzy gospodarstwa agroturystyczne z powiatu konińskiego wyróżniono w III edycji konkursu “Najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce". Rozstrzygnięcie nastąpiło 10 grudnia w Poznaniu.

Konkurs na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce organizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym i Poznańskim Towarzystwem Agroturystycznym. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja i promocja wielkopolskiej wsi jako miejsca wypoczynku, a także motywacja podmiotów turystycznych i agroturystycznych, zwłaszcza tych małych, do ponoszenia standardu usług i wzbogacania oferty. Konkurs ma także zwrócić uwagę turystów krajowych i zagranicznych na walory krajobrazu przyrodniczego i kulturowego wielkopolskiej wsi.

Do trzeciej edycji konkursu zgłoszone zostały 52 gospodarstwa ze wszystkich zakątków Wielkopolski. Kapituła Konkursu przyznała nagrody w 3 kategoriach: Gospodarstwo agroturystyczne, kwatera wiejska (obiekt wiejskiej bazy noclegowej do 35 miejsc noclegowych) oraz obiekty zlokalizowane na terenach wiejskich o charakterze np. terapeutycznym, edukacyjnym, rekreacyjnym.

Spośród siedmiu zgłoszonych przez samorządy powiatu konińskiego obiektów, aż trzy znalazły uznanie wśród jurorów. W kategorii gospodarstwo agroturystyczne III miejsce zajęło Gospodarstwo "Pod brzozami" Joanny i Mariusza Nowaków z miejscowości Grochowy (gm. Rychwał). Z kolei w kategorii obiekty zlokalizowane na terenach wiejskich o charakterze np. terapeutycznym, edukacyjnym, rekreacyjnym I miejsce przypadło gospodarstwu "Ania i Filip" Wojciecha Jaskólskiego z Izabelina (gm. Kramsk). Tuż za nim, drugim miejscem jurorzy wyróżnili "Ogród Zakrzewek" Małgorzaty i Andrzeja Kossowskich z Zakrzewka (gm. Sompolno). Zwycięzcom gratulujemy życząc jednocześnie dalszych sukcesów i wielu turystów!