"Ziemia Konińska historia zaklęta w legendach"

4 czerwca o godz. 11.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Koninie odbędzie się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. "Ziemia Konińska historia zaklęta w legendach".

Pomysłodawcą i inicjatorem projektu "Ziemia Konińska historia zaklęta w legendach", jest Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie. W ramach jego realizacji, przeprowadzony został konkurs plastyczny wśród uczniów szkół podstawowych z powiatu, który miał na celu
wzmocnienie identyfikacji dzieci z dziedzictwem kulturowym miejsca zamieszkania, budowanie więzi lokalnych a także edukację patriotyczną oraz pobudzenie wyobraźni i twórczego myślenia.

Do projektu, który uzyskał dofinansowanie z Muzeum Historii Polski, przyłączyło się 12 bibliotek z powiatu konińskiego oraz samorząd powiatowy i gmina Stare Miasto.

Jutro, o godzinie 11.00 odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, nad którym honorowy patronat objęli Starosta Koniński i Wójt Gminy Stare Miasto. Gościem specjalnym spotkania będzie badacz i krytyk literatury dla dzieci i młodzieży - prof. Grzegorz Leszczyński z Instytutu Literatury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim.