Zapraszamy na Wielkie Ruszenie do Krzymowa

Już w najbliższą niedzielę, 21 czerwca, na stadionie w Krzymowie mieszkańcy powiatu konińskiego będą się bawić na "X Wielkim Ruszeniu Gmin Powiatu Konińskiego".

Wielkie Ruszenie Gmin Powiatu Konińskiego, to przedsięwzięcie realizowane z myślą o umacnianiu więzi międzygminnych oraz kreowaniu motywacji społecznych. Od początku służy promocji dorobku kulturowego i możliwości rozwojowych gmin powiatu konińskiego oraz integracji jego mieszkańców.

Inicjatorem i pomysłodawcą imprezy jest Starostwo Powiatowe w Koninie, które co roku zaprasza do współpracy przy jej organizacji inną gminę z terenu powiatu. Do tej pory, gospodarzami Ruszenia były samorządy: Ślesina, Kleczewa, Kramska, Skulska, Rychwała, Wierzbinka, Kazimierza Biskupiego i Grodźca.

Życzliwość gospodarzy oraz niezwykła gościnność mieszkańców gmin, w których odbyło się dziewięć wcześniejszych edycji Ruszenia, pozwoliły nadać tej imprezie powiatowej wyjątkowy charakter i klimat. Stała się ona nie tylko okazją do spędzenia wspólnego, rodzinnego czasu na festynach i imprezach sportowych ale z każdym rokiem przyczynia się do umacniania więzi między mieszkańcami 14 gmin, tworzących małą ojczyznę jaką jest powiat.

Tegoroczne Wielkie Ruszenie Gmin Powiatu Konińskiego zawita do Krzymowa. W programie jubileuszowej imprezy, która przebiegać będzie pod hasłem "Młodość, Radość i Energia", nie zabraknie stałych pozycji, takich jak: zawody sportowe, konkursy, występy artystyczne oraz kolorowe ogródki gminne.

Tradycyjnie, na smakoszy czekać będą specjały kuchni regionalnej. Uczestnicy konkursu "Na najlepszą potrawę regionalną i tradycyjną" zaprezentują charakterystyczne dla naszego regionu produkty i potrawy. Natomiast barwne stoiska nawiązujące do tradycji gmin, prezentujące rękodzieło ludowe i lokalne specjały kulinarne poddane zostaną ocenie w konkursie "Na najciekawszą prezentację gminną". Poza występami profesjonalnych artystów, na scenie w Krzymowie będzie można zobaczyć w niecodziennej roli samorządowców i dziennikarzy, którzy specjalnie na tę okazję przygotowali inscenizację "Samorządowa Biesiada Weselna".

Gwiazdą wieczoru będzie zespół "Bastard" a całą imprezę zakończy zabawa taneczna.

Serdecznie zapraszamy !!!

Program X Ruszenia Gmin Powiatu Konińskiego w Krzymowie:

15.00 - prezentacje artystyczne gmin
16.30 - uroczyste otwarcie
16.45 - mecz piłkarski "Medyk" Konin kontra samorządowcy
17.45 - rozstrzygnięcie konkursów
"Na najlepszą potrawę regionalną i tradycyjną" oraz "Na najciekawszą prezentację gminną"
18.00 - prezentacje artystyczne gmin
18.30 - inscenizacja artystyczna pt. "Samorządowa biesiada weselna"
19.15 - prezentacje artystyczne gmin
20.00 - występ zespołu wokalno-instrumentalnego "BASTARD"
21.00 - zabawa taneczna