Czerwiec

Spotkanie w sprawie projektu "Wzrost przedsiębiorczości w subregionie konińskim poprzez samozatrudnienie"

Starosta Stanisław Bielik wziął udział w spotkaniu, którego celem było zapewnienie prawidłowej realizacji Projektu pn. "Wzrost przedsiębiorczości w subregionie konińskim poprzez samozatrudnienie".

W spotkaniu, które odbyło się dziś o godz. 10.00 w Powiatowym Urzędzie Pracy w Koninie, uczestniczyli także Prezydent Miasta Konina oraz przedstawiciele samorządów z powiatów: kolskiego, słupeckiego i tureckiego.

Projekt "Wzrost przedsiębiorczości w subregionie konińskim poprzez samozatrudnienie" jest realizowany w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego przez Agencję Rozwoju Regionalnego w Koninie w partnerstwie z urzędami pracy w Koninie, Kole, Słupcy i Turku. Wartość dotacji przyznanej na jego realizację wynosi prawie 3,9 mln, co pozwoli na przeszkolenie 198 osób (w tym 70 proc. osób bezrobotnych) oraz udzielenie 62 osobom dotacji inwestycyjnych w kwocie po 40 tys. zł oraz wsparcia pomostowego w kwocie po 6,6 tys. zł.