"Polska Wschodnia na zielono"

"Jak w praktyce wyglądają działania prośrodowiskowe na przykładzie Starostwa Powiatowego w Koninie" - to jeden z tematów programu konferencji "Polska Wschodnia na zielono".

8 czerwca w Warszawie odbędzie się konferencja "Polska Wschodnia na zielono" poświęcona Programowi Rozwoju Polski Wschodniej w kontekście zdobywania dotacji unijnych za stosowanie w projektach rozwiązań prośrodowiskowych.

Na zaproszenie Departamentu Programów Ponadregionalnych Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, w spotkaniu wezmą udział pracownicy konińskiego Starostwa: Witold Nowak Naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju oraz Krzysztof Czajkowski referent ds. funduszy pozabudżetowych i promocji gospodarki.

Krzysztof Czajkowski zaprezentuje uczestnikom konferencji osiągnięcia powiatu konińskiego w zakresie ochrony środowiska, będące wynikiem prowadzenia przez Starostwo konsekwentnej polityki proekologicznej.