Od Częstochowy przez Konin do Berlina

23 i 24 czerwca, Konin gościł liczną grupę kajakarzy uczestniczących w najdłuższym spływie kajakowym na rzece Warcie - WARTA TOUR.

Spływ kajakowy Warta - Tour to impreza turystyczno - krajoznawcza, skierowana do turystów wodnych z Polski i innych krajów europejskich.
Uroczysta inauguracja 10 Jubileuszowego Spływu odbyła się 15 czerwca w Częstochowie. Jego tysiąckilometrowa trasa biegnie od Częstochowy aż do Berlina wodami Warty, Odry, Haweli i Szprewy. Finał w Berlinie przewidywany jest na 11 lipca.

Patronat nad jubileuszową imprezą kajakową objął Prezydent Poznania Ryszard Grobelny. Głównym organizatorem spływu jest Wielkopolskie Stowarzyszenie Turystyki i Rekreacji Wodnej WARTA.