Nadgoplańskie plaże wzbogaciły się o nowe obiekty turystyczne

W najbliższą sobotę w Łuszczewie odbędą się uroczystości związane z oddaniem do użytku plaży i ścieżki rowerowej. Podczas spotkania nastąpi także oficjalne przekazanie gminie Skulsk obiektów turystycznych sfinansowanych przez samorząd powiatu konińskiego.

Ze środków Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Powiat Koniński częściowo sfinansował budowę ścieżki dydaktyczno - ekologicznej położonej w miejscowości Łuszczewo w gminie Skulsk.
Na realizację tego przedsięwzięcia,samorząd powiatowy przekazał w ubiegłym roku ok.30 tys. zł. Środki te przeznaczone zostały na zbudowanie dwóch platform rekreacyjnych (na plaży w Łuszczewie i w Mielnicy, na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Skulsku)
oraz 3,5 metrowej wieży widokowej na plaży w Skulsku.
W ramach budowy ścieżki dydaktyczno - edukacyjnej w gminie Skulsk, Starostwo przekazało także 90 sadzonek różnych gatunków drzew oraz 150 sadzonek krzewów
o łącznej wartości 10 tys.zł. Tworzą one aleję przy gminnych drogach na odcinku od Warzymowa do Łuszczewa i stanowią uzupełnienie ścieżki turystyczno-przyrodniczej, znajdującej się na terenie Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia.
Podczas uroczystego otwarcia ścieżki rowerowej i plaży w Łuszczewie, nastąpi oficjalne przekazanie przez Powiat obiektów sfinansowanych z Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska.

Organizatorzy imprezy: Rada Sołecka w Łuszczewie oraz Starostwo Powiatowe w Koninie i Gminny Ośrodek Kultury w Skulsku zapraszają wypoczywających gości oraz mieszkańców powiatu w najbliższą sobotę 27 czerwca na plażę w Łuszczewie.

Program uroczystości:
14.45. - Koncert Orkiestry Dętej na plaży w Łuszczewie,
15.00. - Uroczyste otwarcie plaży i ścieżki rowerowej oraz przekazanie obiektów sfinansowanych przez Powiat Koniński,
15.45. - Pokaz sprzętu motorowodnego,
17.00 - Festyn na placu Szkoły Podstawowej w Łuszczewie
- występy Zespołów "Sami Swoi" i "Gieniusie",
- gry i zabawy dla dzieci
19.00 - Zabawa taneczna przy muzyce zespołu "Kontra"