Konwent Starostów Województwa Wielkopolskiego w Gołuchowie

W dniach 8 - 9 czerwca w Gołuchowie (powiat pleszewski) obradować będzie Konwent Starostów Województwa Wielkopolskiego.

Na zaproszenie Przewodniczącego Konwentu, w posiedzeniu weźmie udział Starosta Koniński Stanisław Bielik.

Program spotkania:

Poniedziałek, 8 czerwca

godz. 10:00 - 10:15 Otwarcie Konwentu - Michał Karalus - Starosta Pleszewski, Marek Zdunek, Wójt Gminy Gołuchów.

godz. 10:15 - 11:30 "Realizacja usług medycznych w 2009 roku" - Zbigniewa Nowodworska, Dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Poznaniu.

godz. 11:30 - 12:30 "System telemedycyny ratunkowej (kardiologicznej) - doświadczenia Powiatu Pilskiego w zakresie uruchamiania i funkcjonowania systemu w subregionie" - Tomasz Bugajski Starosta Pilski, Grzegorz Wrona Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile im. Stanisława Staszica.

godz. 12:35 - 14:00 Bieżące sprawy z działalności Samorządu Wojewódzkiego - Arkadiusz Błochowiak Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz przedstawiciele Departamentu Ochrony Środowiska Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego.

godz. 15:00 - 17:00 Zwiedzanie zamku oraz parku krajobrazowego, w którym znajduje się neorenesansowa kaplica - Mauzoleum Czartoryskich oraz oficyna zamkowa - jedyne w Polsce Muzeum Leśnictwa.

godz. 17:00 - 19:15 Sprawy związane ze zwrotem nadpłaty za karty pojazdu - Marek Wójcik Dyrektor Biura ZPP, Doradca Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, przedstawiciele Wielkopolskiego Ośrodka Kształcenia i Studiów Samorządowych w Poznaniu.

 Aktualna sytuacja w powiatach wielkopolski.
 Działania podjęte na szczeblu centralnym.

Wtorek, 9 czerwca

godz. 09:15 - 10:00 Sprawy bieżące Konwentu:

godz. 10:00- 11.30 Podsumowanie naboru wniosków do działania 3.2 - Infrastruktura energetyczna przyjazna środowisku - Przemysław Gonera Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

godz. 11:30- 12.15 Działania w zakresie bezpieczeństwa informacji, Certyfikat Bezpieczeństwa Związku Powiatów Polskich - Przemysław Walczak Dyrektor IT.

godz. 12:30 Zakończenie obrad