IV Międzynarodowe Seminarium dla Kół Gospodyń Wiejskich

Już po raz czwarty, 18 czerwca w Kleczewie odbędzie się Seminarium dla Kół Gospodyń Wiejskich pod patronatem Starosty Konińskiego.

Spotkanie poświęcone promocji markowego produktu krajowego oraz możliwościom pozyskiwania środków finansowych na działalność statutową kół gospodyń wiejskich jest także okazją do wymiany doświadczeń oraz omówienia najbardziej nurtujących problemów, z jakimi tego typu stowarzyszenia spotykają się w swojej codziennej działalności.

Zaproszenie na seminarium przyjęły przedstawicielki 100 kół gospodyń wiejskich działających na terenie powiatu a także panie reprezentujące organizacje kobiece z Holandii, Niemiec i Ukrainy.

Uczestnicy spotkania wysłuchają wykładów na temat: "Dziedzictwo kulinarne szansą dla obszarów wiejskich", "Drogi poszukiwania produktów lokalnych", "Możliwości produktu lokalnego - omówienie konkretnych przykładów", "Promocja produktów regionalnych przez miejscowe władze samorządowe i administracyjne na przykładzie wybranych krajów Unii Europejskiej" oraz "Żywnościowy produkt lokalny i jego ochrona prawna".

Dodatkową atrakcją seminarium będzie przegląd kuchni regionalnej, podczas którego nastąpi degustacja rodzimych specjałów kulinarnych.