I Przegląd Twórczości Teatralnej Osób Niepełnosprawnych "NIESFORNALIA 2009".

"…bo teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd…", pod takim hasłem, 4 czerwca w Rychwale odbędzie się I Przegląd Twórczości Teatralnej Osób Niepełnosprawnych "NIESFORNALIA 2009".

Przegląd adresowany jest do ośrodków szkolno-wychowawczych, warsztatów terapii zajęciowej oraz innych instytucji i organizacji pracujących na rzecz osób niepełnosprawnych.

Jego głównym celem jest inspirowanie do poszukiwań nowych form pracy artystycznej, dydaktycznej i wychowawczej z podopiecznymi, tak aby poprzez zabawę w teatr kształtować osobowość niepełnosprawnych dzieci i młodzieży, rozładowywać nagromadzone w nich emocje, rozwijać kreatywność oraz zwiększać poczucie własnej wartości. Spotkanie to będzie również okazją do konfrontacji, wymiany dotychczasowych doświadczeń artystycznych oraz bliższego poznania się.

Do udziału w I Przeglądzie "NIESFORNALIA", zaproszenie organizatorów: Starostwa Powiatowego w Koninie oraz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rychwale, przyjęły ośrodki szkolno - wychowawcze z Koła i Turku oraz Pogotowie Opiekuńcze i oddziały integracyjne Szkoły Podstawowej nr 15 z Konina.