Aktualności 2008

Z Gali Nominatów IX Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego "Przyjaźni Środowisku"

11 stycznia br., Starosta Koniński Stanisław Bielik wziął udział w Gali Nominatów IX Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego "Przyjaźni Środowisku", nad którym honorowy patronat sprawuje Prezydent RP.

W Senacie RP, nominacje i nagrody, otrzymali wyróżnieni w czterech kategoriach: „przedsiębiorstwo przyjazne środowisku”, „promotor ekologii”, „europejska nominacja ekologiczna” i „samorząd przyjazny środowisku”.

Z rąk Poseł Elżbiety Streker-Dembińskiej nominację w ostatniej kategorii odebrał dla konińskiego Starostwa Starosta Stanisław Bielik. Poza naszym samorządem, nominowani w tej kategorii zostali także: Starostwo Powiatowe w Tarnowie oraz 19 urzędów miast.

W kategorii "przedsiębiorstwo przyjazne środowisku" wyróżniono 12 firm, nominację do "promotora ekologii" otrzymały 42 osoby a 9 podmiotów "europejską nominacja ekologiczną"

Ogłoszenie wyników IX Edycji Konkursu Ekologicznego "Przyjaźni Środowisku" nastąpi 25 stycznia podczas Gali Laureatów.