Aktualności 2008

"Program usuwania azbestu" w roku 2008

29 lutego upływa termin składania wniosków o dofinansowanie w ramach „Programu usuwania azbestu… z terenu powiatu konińskiego”

Z myślą o kontynuacji „Programu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu powiatu konińskiego na lata 2007-2012", Starostwo Powiatowe w Koninie zabezpieczyło w budżecie powiatu na 2008 r. - 300.000 zł oraz zwróciło się do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu o przyznanie na ten cel dotacji w wysokości 200 tys. zł.

Kolejne wnioski o udzielenie pomocy finansowej na usunięcie azbestu i wyrobów zawierających azbest napływają do Starostwa od stycznia 2008 roku. Z uwagi na ograniczoną ilość środków, przypominamy, że pierwszy termin składania wniosków upływa 29 lutego br. Formularze wniosków dostępne są w urzędach gmin,w Wydziale Ochrony Środowiska konińskiego Starostwa oraz w formie elektronicznej na stronach: www.powiat.konin.pl oraz www.bip.powiat.konin.pl.

Prace związane z demontażem, transportem i unieszkodliwieniem płyt azbestowych realizowane będą wg kolejności złożenia wniosków przez osoby posiadające tytuł prawny do nieruchomości położonej na terenie jednej z gmin powiatu konińskiego.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że od tego roku, z programu będą mogły skorzystać także osoby nie będące mieszkańcami naszego powiatu a posiadające nieruchomość na jego terenie.