Aktualności 2008

Program "Aby życie nie przebiegało obok"

Starostwo Powiatowe w Koninie zakończyło realizację lokalnego programu wyrównywania szans życiowych młodzieży z małych miast i wsi „Aby życie nie przebiegało obok”.

Od 5 października 2007 roku, specjaliści z Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ślesinie udzielali fachowej pomocy uczniom Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Rychwale, Zespołów Szkół Ponadgimnazjalnych: w Kleczewie i Sompolnie oraz Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie.

W ramach programu, psycholodzy i pedagodzy przeprowadzili cykl wykładów, warsztatów oraz zajęć relaksacyjnych i artystycznych dla młodzieży z problemami osobistymi i szkolnymi, niską samooceną oraz bezradną postawą wobec życia.

W zajęciach przygotowujących do pracy w grupie, uczących asertywności w kontaktach interpersonalnych oraz radzenia sobie ze stresem i w sytuacjach zagrożenia zdrowia, a także rozwijania poczucia własnej wartości, szacunku dla samego siebie oraz twórczego myślenia wzięło udział ponad 1.100 osób.

Koszt realizacji projektu wyniósł 21.040 zł. z czego 70 % (tj. 14.728 zł) sfinansowane zostało z dotacji Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty a pozostałe 30% (tj. 6.312 zł.) z budżetu powiatu konińskiego.