Aktualności 2008

Konińskie Starostwo rozpoczęło przygotowania do tegorocznego Poboru

Pod kierownictwem Starosty Konińskiego, 21 stycznia w siedzibie urzędu odbyła się narada poświęcona organizacji tegorocznego Poboru na terenie powiatu konińskiego.

W spotkaniu wzięli udział: Wojskowy Komendant Uzupełnień WKU w Koninie ppłk Władysław Walewander, przedstawiciel Wojewody Wielkopolskiego – Jan Szczepaniak, Naczelnik Sztabu Policji KMP w Koninie – Krzysztof Lewandowski oraz przedstawiciele 14 gmin powiatu.

Zgodnie z Zarządzeniem Wojewody Wielkopolskiego, w obrębie działania Starostwa Powiatowego w Koninie, pobór przeprowadzony zostanie w terminie od 10 marca do 23 kwietnia br.

Podczas narady przedstawiono harmonogram, zgodnie z którym poborowi stawiać się będą przed Komisją Lekarską.

I tak, do siedziby Powiatowej Komisji Lekarskiej nr 1, która mieścić się będzie przy ul. Szpitalnej 45 ( budynek szpitala w Starym Koninie) zgłaszać się będą poborowi : - z gminy Skulsk – 10 i 11 marca; z g. Sompolno – 11, 12 i 13 marca; z g. Wierzbinek – 14, 17, 18 marca; z g. Krzymów – 18, 19 marca; z g.Kleczew – 19, 20, 21 marca; z g. Stare Miasto – 25, 26, 27 marca; z g. Grodziec – 27, 28 marca; z g. Wilczyn – 31 marca, 1 kwietnia; z g. Ślesin – 2, 3, 4 kwietnia; z g. Golina – 7, 8, 9 kwietnia; z g. Rychwał – 10, 11 kwietnia; z g. Kramsk – 11, 14, 15 kwietnia; z g. Kazimierz Biskupi – 16, 17, 18 kwietnia; z g. Rzgów – 18, 21, 22 kwietnia; a 23 kwietnia - podlegające wezwaniu do Poboru kobiety .

W drugiej części narady, Kierownik Biura Spraw Obronnych i Ochrony Informacji Niejawnych przedstawił wytyczne dla samorządów gminnych dotyczące realizacji tegorocznych zadań z obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego.