Aktualności 2008

IX Edycja Konkursu Ekologicznego "Przyjaźni Środowisku"

W najbliższy piątek, Starosta Koniński Stanisław Bielik weźmie udział w Gali Nominatów IX Edycji Konkursu Ekologicznego "Przyjaźni Środowisku", podczas której Komisja Konkursowa wyłoni tegorocznych laureatów. Finaliści IX Edycji Konkursu zostaną uhonorowani podczas Gali Laureatów, która odbędzie się 25 stycznia br.

Od wielu lat zasługi samorządu powiatu konińskiego na rzecz stworzenia przyjaznego ludziom środowiska są nagradzane w ogólnopolskich konkursach ekologicznych. Po raz pierwszy tytuł "Promotora Ekologii" powiat koniński otrzymał już cztery lata temu, a prawo do jego używania uzyskał w kolejnych dwóch edycjach. W efekcie, w 2006 roku powiat koniński został uhonorowany najwyższym wyróżnieniem w tym prestiżowym konkursie ekologicznym uzyskując tytuł "Mecenasa Polskiej Ekologii". Nominacja do IX edycji konkursu jest więc potwierdzeniem słuszności podejmowanych przez Starostwo działań na rzecz ekologii a także motywuje do dalszej aktywności powiatu w tej dziedzinie.