Wizyta w Liverpoolu

Pięciu przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz samorządów z powiatu konińskiego odwiedziło we wrześniu Liverpool. Wizyta studyjna w Wielkiej Brytanii odbyła się w ramach projektu pn. "Współpraca się wszystkim opłaca".

Celem wizyty było poznanie nowoczesnych rozwiązań we współpracy pomiędzy brytyjskimi organizacjami pozarządowymi, a tamtejszym samorządem. Brytyjczycy mają duże doświadczenie w zakresie budowania partnerstwa. W celu skutecznego rozwiązywania lokalnych problemów brytyjskie organizacje pozarządowe zaczęły aktywnie ze sobą współpracować włączając do tego także przedstawicieli samorządu - mówi Małgorzata Kikiewicz koordynatorka projektu "Współpraca się wszystkim opłaca".

Uczestnicy dowiedzieli się także jak Wielka Brytania wykorzystała fundusze europejskie przeznaczone na działania społeczne. Obecnie Polska stoi przed wielką szansą wykorzystania unijnych pieniędzy przyznanych do 2013 r. To ostatni raz kiedy otrzymamy tak dużą ilość środków w ramach Unii Europejskiej - podkreśla Małgorzata Kikiewicz. Brytyjskie doświadczenie mogą stać się dla nas inspiracją do podejmowania ciekawych działań społecznych - dodaje.

O przebiegu wizyty będzie także mowa podczas spotkania, które odbędzie się 24 września w siedzibie Starostwa Powiatowego w Koninie. Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej www.pisop.org.pl.

Projekt Współpraca się wszystkim opłaca jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Środki Przejściowe.