Uczcili 69 rocznicę wybuchu II wojny światowej

Minęła kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej - wojny największej i najkrwawszej w dziejach ludzkości. Powiatowe uroczystości upamiętniające 69 rocznicę wybuchu II wojny światowej połączone z obchodami Dnia Weterana i XII już Misją Pojednania odbyły się 7 września w Kościele pw. św. Maksymiliana Kolbe w Koninie.

Pamięć żołnierzy walczących w obronie ojczyzny uczczono uroczystą Mszą Świętą, która odbyła się o godz. 16.30 w Kościele pw. św. Maksymiliana Kolbe w Koninie. Eucharystię w intencji pokoju na świecie, poległych bohaterów II wojny światowej oraz kombatantów celebrowali ks. Wojciech Kochański, ks. Tadeusz Jelinek Pastor Parafii Ewangelicko - Reformowanej w Żychlinie, ks. Andrzej Mendrok Proboszcz Parafii Ewangelicko - Augsburskiej w Koninie oraz ks. Mikołaj Hajduczenia Kapelan Parafii Prawosławnej w Toruniu.

Po mszy świętej odmówiono pod Stacją Drogi Krzyżowej "Pojednanie" modlitwę ekumeniczną o pokój na świecie. Oficjalną część obchodów zakończono odczytaniem Przesłania Kombatantów Ziemi Konińskiej i złożeniem wiązanki kwiatów w imieniu mieszkańców Konina i Powiatu Konińskiego przez władze samorządowe i przedstawicieli organizacji kombatanckich pod stacjami Polskiej Drogi Krzyżowej.

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele Wojewody Wielkopolskiego i Marszałka Województwa Wielkopolskiego, władze Miasta Konina i Powiatu Konińskiego, Radni Powiatu Konińskiego, Kombatanci, przedstawiciele służb mundurowych oraz szkół, instytucji i przedsiębiorstw z naszego regionu. Obchody uroczystości uświetnił udział oraz występ Orkiestry Dętej z Rychwała pod kierunkiem Kapelmistrza Zbigniewa Osajdy.

Organizatorami uroczystości upamiętniającej poległych w wojnie byli: Starosta Koniński Stanisław Bielik oraz Kombatanci Ziemi Konińskiej.

Uczcili 69 rocznicę wybuchu II wojny światowej