Skocz do zawartości

Wrzesień

Tanecznym krokiem w Skorzęcinie

Zakończyły się Artystyczne Warsztaty Dziecięcych i Młodzieżowych Ludowych Zespołów Tanecznych w Skorzęcinie. Organizowana już po raz XII przez konińskie Starostwo impreza zgromadziła w malowniczym ośrodku skorzęcińskim ponad 100 uczestników z Polski i Ukrainy.
 
Przez cały tydzień, od 1 do 7 września dzieci i młodzież doskonaliły swoje umiejętności taneczne pod okiem doświadczonych specjalistów choreografów z Warszawy p. Dariusza Skrzydlewskiego i Norberta Późniewskiego. Poza nauką tańców narodowych uczestnicy poznali podstawowe kroki i technikę tańców latynoamerykańskich: samby, rumby, tańców standardowych: walca angielskiego, tanga, quickstepa czy też tańców współczesnych jak jazz.
 
W profesjonalnych zajęciach tanecznych wzięło udział 7 zespołów: "Tańczące Urwisy" z Sarbic (gmina Przykona), "Zderzenie" z Rumina, dzieci z Gimnazjum w Rychwale i Mielżynie (gmina Witkowo), grupa Mażoretek działająca przy OSP w Rychwale, Zespół ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rychwale oraz ukraiński zespół "Neposedy" ze wsi Samogorodok.
 
Kilkunastoletnie doświadczenie w organizacji warsztatów tanecznych w Skorzęcinie pokazało, że inicjatywa ta jest nie tylko skuteczną metodą podnoszenia umiejętności tanecznych i sprawności fizycznej, ale również doskonałą zabawą i wypoczynkiem dla jej uczestników.

Zobacz także:
Centrum Informacji TurystycznejTłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w KoninieChopin w powiecie konińskimrozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie
© 2020 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting