Powiatowy Finał Olimpiady Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej

27 września br., w Brzeźnie odbył się powiatowy finał Olimpiady Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu konińskiego.

Rywalizacja obejmowała: test wiedzy turystyczno - krajoznawczej o Wielkopolsce oraz z zakresu znajomości znaków topograficznych, kolarski tor sprawnościowy a także marsz na orientację w terenie.

Po podsumowaniu wyników zwyciężyli:
Indywidualnie
I miejsce - Anna Gasza z Gimnazjum Brzeźno
II miejsce - Marek Kwiatkowski ze Szkoły Podstawowej w Brzeźnie
III miejsce Michał Pilarczyk - ze Szkoły Podstawowej w Brzeźnie
Zespołowo
I miejsce - Gimnazjum Brzeźno
II miejsce - Szkoła Podstawowa Brzeźno
III miejsce - ZSE-U Żychlin

Zwycięzcy otrzymali medale, puchary i dyplomy.

W Finale Wielkopolskim Olimpiady, który odbędzie się 4 października w Karpicku koło Wolsztyna weźmie udział 3 osobowa reprezentacja Powiatu Konińskiego pod kierownictwem Pana Krzysztofa Wejmana.