Skocz do zawartości

Wrzesień

Podsumowano projekt "Współpraca się wszystkim opłaca"

W ubiegłą środę, 24 września br., w Starostwie Powiatowym w Koninie podsumowano realizację projektu "Współpraca się wszystkim opłaca" na terenie powiatu konińskiego.
 
W konferencji Starosty Konińskiego i Stowarzyszenia Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Pozarządowych PISOP wzięli udział przedstawiciele instytucji uczestniczących w ww. programie m.in. Urzędów Gmin Krzymów i Stare Miasto, Powiatowego Urzędu Pracy w Koninie, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Golinie czy też Fundacji "Podaj Dalej".
 
Program realizowany od lutego br. przez Centrum PISOP pod patronatem Starosty Konińskiego przyniósł oczekiwane efekty. Głównym jego celem było zwiększenie współpracy organizacji pozarządowych i samorządów w powiatach: czarnkowsko-trzcianeckim oraz konińskim.
 
Projekt przeprowadzany został w trzech etapach, które pozwoliły jej uczestnikom uzyskać wiedzę i umiejętności z zakresu wypracowania strategicznych dokumentów społecznych, metod pracy w partnerstwie, budowania i zawiązywania partnerskiej współpracy czy też tworzenia partnerskich projektów. Przedstawiciele samorządów i organizacji pozarządowych korzystali również z indywidualnego doradztwa a pięciu z nich udało się z wizytą studyjną do Wielkiej Brytanii.
 
Z pewnością wiedza pozyskana dzięki projektowi "Współpraca się wszystkim opłaca" zaowocuje realizacją partnerskich projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej a także przyczyni się do efektywniejszej współpracy przedstawicieli organizacji pozarządowych i samorządów z powiatu konińskiego.

Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting