Skocz do zawartości

Wrzesień

Narada dotycząca realizacji zadań obronnych

Wczoraj, w konińskim Starostwie z inicjatywy Biura Spraw Obronnych i Ochrony Informacji Niejawnych odbyła się narada dotycząca przeprowadzenia kwalifikacji do służby wojskowej i rejestracji przedpoborowych w przyszłym roku na terenie powiatu konińskiego.
 
Jednocześnie poinformowano, iż od 1 stycznia 2009 r. nastąpi zawieszenie obowiązkowej służby wojskowej i przyspieszenie prac związanych z przejściem Sił Zbrojnych RP na pełne zawodowstwo. W związku z pozyskaniem kandydatów do pełnienia zawodowej służby wojskowej opracowany został program pilotażowy obejmujący realizację szkoleń w różnych specjalnościach wojskowych. Dwuetapowe szkolenia ruszą już od listopada tego roku w specjalistycznych centrach szkoleń w Poznaniu, Koszalinie, Ustce i Mińsku Mazowieckim. Szczegółowe informacje osoby zainteresowane mogą uzyskać w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Koninie (ul. Hurtowa 1, 62-510 Konin, tel. 063 242 95 10).
 
Ponadto uczestnicy spotkania dokonali oceny czerwcowych ćwiczeń systemu ostrzegania i alarmowania oraz zapoznali się z planem kolejnych, które odbędą się pod koniec września br. Podczas narady przeprowadzono również grę decyzyjną, mającą na celu udoskonalenie umiejętności kierowania działaniami w przypadku wystąpienia zagrożeń. W przeprowadzonym ćwiczeniu szczególną uwagę zwrócono na właściwy obieg informacji dotyczących realizacji zadań wynikających z planów operacyjnych gmin i instytucji.
 
W naradzie wzięli udział przedstawiciele Delegatury Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Koninie, Urzędu Miejskiego w Koninie, urzędów 14 gmin powiatu konińskiego oraz konińskich służb mundurowych: Wojskowej Komendy Uzupełnień, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej i Komendy Miejskiej Policji.

Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting