"Mickiewiczowskim Szlakiem"

753 uczestników, w tym 40 osobowa reprezentacja Powiatu Konińskiego wzięła udział w sobotnim Rajdzie "Mickiewiczowskim Szlakiem".

Rajd odbył się na trasach pieszych i rowerowych z Obornik do Objezierza. Jest to V etap współzawodnictwa turystycznego powiatów Województwa Wielkopolskiego o puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Rywalizacja obejmowała kilka konkurencji tj. konkursu prac plastycznych pt. "Bohaterowie utworów A. Mickiewicza", wiedzy o bezpieczeństwie przeciwpożarowym oraz konkurencji rekreacyjno-sprawnościowych.

W skład naszej drużyny weszli uczniowie z Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych w Sompolnie i Kleczewie, Gimnazjum w Kazimierzu Biskupim oraz Szkoły Podstawowej w Golinie. Powiat Koniński pod kierownictwem Pani Doroty Podlas-Nożewskiej zdobył w sumie 139 punktów. Wszystkie drużyny ukończyły Rajd i otrzymały pamiątkowe puchary oraz dyplomy.