Pojadą do Wielkiej Brytanii

Jak już wcześniej informowaliśmy w ramach projektu „Współpraca się wszystkim opłaca” aż pięć osób z powiatu konińskiego weźmie udział w wizycie studyjnej w Wielkiej Brytanii we wrześniu tego roku.

Celem projektu jest zwiększenie współpracy organizacji pozarządowych i jednostek samorządu terytorialnego a sama wizyta ma umożliwić poznanie doświadczeń pracowników samorządowych i organizacji pozarządowych w zakresie pozyskiwania środków w ramach projektów europejskich a także nowoczesnych rozwiązań we współpracy pomiędzy brytyjskimi organizacjami pozarządowymi, a tamtejszym samorządem.

Uczestniczący w projekcie przedstawiciele organizacji pozarządowych, Powiatowego Urzędu Pracy, Urzędu Miasta oraz Ośrodka Pomocy Społecznej będą gościem organizacji pozarządowej Merseyside Network for Europe (MNE) w Liverpoolu. Ta organizacja aktywnie działa na rzecz budowania partnerskiej współpracy między organizacjami pozarządowymi a samorządem.

Szczegółowe informacje w sprawie wizyty studyjnej w Liverpoolu można uzyskać od Pani Moniki Przybylak ze Stowarzyszenia Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich PISOP (tel./fax: 0-61 851 91 340).