Już w niedzielę Wojewódzko-Diecezjalne Dożynki Wielkopolskie

25 sierpnia Gmina Ślesin gościła organizatorów tegorocznych Wojewódzko-Diecezjalnych Dożynek Wielkopolskich, które już w najbliższą niedzielę odbędą się nad malowniczym Jeziorem Ślesińskim.

Spotkanie rozpoczęło się konferencją, w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie z udziałem Marka Woźniaka Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Stanisława Bielika Starosty Konińskiego, Jana Niedźwiedzińskiego Burmistrza Miasta i Gminy Ślesin oraz Ks. Radosława Nowackiego przedstawiciela Diecezji Włocławskiej.

Po konferencji prasowej, jej uczestnicy towarzyszyli Marszałkowi Województwa Wielkopolskiego podczas wizyty w gospodarstwach starostów tegorocznych dożynek: Wioletty Szmidt i Pawła Waleriańczyka oraz asystentów Eweliny Bartczak i Dominika Niedźwiedzińskiego. Gospodarstwa ukierunkowane są na produkcję roślinną, mleka oraz hodowlę bydła i uprawę owoców. Są nowoczesne, zmechanizowane i dostosowane do norm europejskich.

Marek Woźniak Marszałek Województwa Wielkopolskiego , Wiesław Mering Biskup Włocławski, Stanisław Bielik Starosta Koniński oraz Jan Niedźwiedziński Burmistrz Miasta i Gminy Ślesin zapraszają 31 sierpnia na Wielkopolskie Dożynki Wojewódzko–Diecezjalne w Ślesinie.

Główne uroczystości dożynkowe tradycyjnie zainauguruje Msza Święta. Następnie korowód dożynkowy z delegacjami ze wszystkich powiatów i dekanatów Wielkopolski przejdzie ulicami miasta na teren Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie o godzinie 15.20 rozpoczną się główne uroczystości obrzędowe.

Program artystyczny, poprzedzony wystąpieniami gospodarzy, przedstawią Zespoły Folklorystyczne "Dębowiacy" z Sompolna oraz "Kościelec" z Kościelca. Koncert gwiazdy wieczoru - Natalii Kukulskiej zaplanowano na godz. 19.00.

Już w niedzielę Wojewódzko-Diecezjalne Dożynki Wielkopolskie