III Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym

Ponad 30 drużyn strażackich rywalizować będzie podczas tegorocznych Mistrzostw Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym. III Edycja zawodów odbędzie się w najbliższy weekend w Licheniu Starym.

Organizatorami mistrzostw są: Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Komenda Miejska PSP w Koninie, Starostwo Powiatowe w Koninie, Urząd Miasta i Gminy Ślesin, OSP Licheń Stary i OSP Budzisław Kościelny. Partnerem Strategicznym III Edycji zawodów jest Aries Power Equipment Sp. z o.o. Generalny Przedstawiciel Honda Marine w Polsce.

Dodatkową atrakcją tegorocznych mistrzostw będzie prezentacja łodzi wyścigowej klasy 350 i „Pokaz szybkości na wodzie” wykonywany przez Bartłomieja Marszałka Wicemistrza Świata w klasie 350 i zawodnika startującego w Mistrzostwach Świata Endurance - Formuła 2.

Rywalizacja załóg strażackich odbędzie się w 5 konkurencjach: tor przeszkód, budowa wału przeciwpowodziowego, slalom łodzi motorowych, wyścig łodzi wiosłowych i konkurencja specjalna.