O współpracy z partnerskim Ilm Kreis

15 maja br. w obecności dziennikarzy, starostowie powiatu konińskiego i Ilm Kreis podpisali protokół do umowy partnerskiej na ten rok.

Od 2002 r., Starostwo Powiatowe w Koninie realizuje dynamiczną politykę zagraniczną z niemieckim powiatem Ilm w Turyngii.

W ubiegłych latach, w ramach kontaktów partnerskich zrealizowaliśmy wiele ważnych przedsięwzięć społeczno - kulturalnych. Dbając o ich dalszy rozwój, poza kontynuacją dotychczasowych, przewidujemy także nowe formy współdziałania.

Zgodnie z protokołem określającym zasady współpracy na 2008r., samorządy podejmować będą wcześniejsze projekty: 3-tygodniowy kursu języka niemieckiego na Uniwersytecie Technicznym w Ilmenau, wymiana młodzieży szkół z Kleczewa i Ilmenau (w tym roku spotkanie obu grup będzie miało miejsce w Ilmenau), wizyta przedstawicieli służb pożarniczych powiatu Ilm w powiecie konińskim oraz nowe przedsięwzięcia: udział burmistrzów gmin Kleczew, Rychwał i Ślesin w spotkaniu pn. „Langewiesen wita gości z Europy” (29 maja – 1 czerwca), wizyta radnych powiatu konińskiego w powiecie Ilm połączona z udziałem w uroczystym otwarciu atrakcji turystycznej - wieży widokowej w górach Schneekopf (21 - 23 czerwca), wizyta w powiecie konińskim 30 - osobowej grupy seniorów z Ilm ( 2 - 4 września) oraz udział samorządowców z Ilm Kreis w uroczystej Gali Powiatu Konińskiego, w ramach której obchodzić będziemy Jubileusz X-lecia powiatu (6 grudnia).

W ubiegły czwartek w obecności dziennikarzy, starostowie obydwu powiatów podpisali protokół do umowy partnerskiej na ten rok. Po konferencji prasowej w Starostwie, samorządowcy z Ilm odwiedzili także Aluminium Konin - Impexmetal S.A., gdzie spotkali się z Prezesem Zarządu Spółki, Bogusławem Peczelą. Goście byli pod wrażeniem procesów technologicznych wykorzystywanych w produkcji aluminium, zwłaszcza parku maszynowego, jakim dysponuje zakład.

Zgodnie z protokołem, kolejne spotkanie samorządowców partnerskich powiatów odbędzie się w Langewiesen już 29 maja br.

O współpracy z partnerskim Ilm Kreis