O turystyce wodnej ....

29 maja br. wicestarosta koniński Małgorzata Waszak weźmie udział w konferencji nt. "Stan obecny oraz perspektywy rozwoju polskiej żeglugi śródlądowej w aspekcie ruchu turystycznego".

Konferencja, która odbędzie w sali 217 budynku Senatu RP organizowana jest z inicjatywy Wicemarszałka Senatu RP oraz Przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu ds. Dróg Wodnych i Turystyki Wodnej.

W PROGRAMIE
11.00 – Rozpoczęcie obrad – Marek Ziółkowski, wicemarszałek Senatu RP
11.05 – Cele i zadania Parlamentarnego Zespołu ds. Dróg Wodnych i Turystyki Wodnej –senator Piotr Głowski
11.10 – Informacja o obecnym stanie prawnym w zakresie uprawiania turystyki wodnej(podział kompetencyjny pomiędzy ministerstwami)
– przedstawiciel Ministerstwa Infrastruktury
11.25 – Główne problemy związane z utrzymaniem dróg wodnych w Polsce
– Andrzej Sadurski, prezes Krajowego Zarz¹du Gospodarki Wodnej
11.40 – Rola samorządów w kreowaniu ruchu turystycznego na wodnych szlakach śródlądowych – „Doświadczenia w tworzeniu Bydgoskiego Węzła Wodnego”
– Stanisław Wroński, kierownik Zespołu – Miejska Pracownia Urbanistyczna w Bydgoszczy
12.10 – Ograniczenia w rozwoju polskiego przemysłu jachtowego
– Wojciech Kot, prezes Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych
12.25 – Rozwiązania legislacyjne uprawiania turystyki wodnej w Europie
– Łukasz Żylik, ekspert branży turystycznej.
12.40 – Propozycje zmian legislacyjnych w zakresie uprawiania motorowej turystyki wodnej – projekt „Noteć bez patentu”
– Sławomir Poszwa, dyrektor programów pomocowych UE w Stowarzyszeniu Gmin i Powiatów Nadnoteckich w Pile
12.55 – Dyskusja
14.00 – Zakończenie – Marek Ziółkowski, wicemarszałek Senatu RP