Minął miesiąc działalności Punktu Informacyjnego WRPO

Minął miesiąc działalności Punktu Informacyjnego Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, uruchomionego 1 kwietnia w siedzibie konińskiego Starostwa.

W tym czasie, odwiedziło go blisko 50 osób, wielu klientów skorzystało także z konsultacji telefonicznych i udzielonych drogą mailową.

Wśród osób zgłaszających się do Punktu przeważali przedstawiciele mikroprzedsiębiorstw, czyli podmiotów gospodarczych zatrudniających mniej niż 10 osób w skali roku, z obrotami rocznymi nie przekraczającymi 2 mln euro.

W minionym miesiącu zakończył się nabór wniosków w ramach Priorytetu I Konkurencyjność przedsiębiorstw. Nabór dotyczył Działania 1.1. Rozwój mikroprzedsiębiorstw.

Zgodnie z harmonogramem ogłaszania konkursów, w drugim kwartale br., przewidywany jest nabór wniosków w ramach następujących Priorytetów:
1) I Konkurencyjność przedsiębiorstw
 Działanie 1.2. Wsparcie rozwoju MSP,
 Rozwój systemu finansowych instrumentów wsparcia przedsiębiorczości.
2) II Infrastruktura komunikacyjna
 Działanie 2.1. Wzmocnienie regionalnego układu powiązań drogowych ( drogi wojewódzkie)
 Działanie 2.6. Rozwój regionalnej infrastruktury lotniczej
3) V Infrastruktura dla kapitału ludzkiego
 Działanie 5.1. Infrastruktura szkolnictwa wyższego
 Działanie 5.2. Rozwój infrastruktury edukacyjnej, w tym kształcenia ustawicznego
 Działanie 5.3. Poprawa warunków funkcjonowania systemu ochrony zdrowia w województwie
4) VI Turystyka i środowisko kulturowe
 Działanie 6.2. Rozwój kultury i zachowanie dziedzictwa kulturowego

SERDECZNIE ZAPRASZAMY przedstawicieli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz pozostałych beneficjentów zainteresowanych pozyskaniem wsparcia finansowego w ramach WRPO na lata 2007-2013 do korzystania z bezpłatnych konsultacji w konińskim Punkcie z siedzibą w Starostwie Powiatowym przy Alejach 1 Maja 9, w pokoju nr 167.
Konsultanci Punktu informacyjnego WRPO przyjmują interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00-15:30 a także odpowiadają na pytania telefonicznie pod nr: (063) 240 32 76 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej: konin.wrpo@wielkopolskie.pl