Maj

W dniach 27-28 maja br. Instytut Pracy Socjalnej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie organizuje konferencję naukową pt. „Aktywność osób niepełnosprawnych szansą na przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.”

Uroczyste otwarcie konferencji nastąpi 27 maja br. w Bibliotece PWSZ w Koninie. Następnego dnia, w sali 5B budynku PWSZ w Koninie (ul. Przyjaźni 1) odbędzie się sesja naukowa, podczas której referaty wygłoszą specjaliści z zakresu pracy socjalnej.

Program Konferencji:
27 maja br.
17.15-17.30 Oficjalne otwarcie konferencji (Biblioteka PWSZ)
17.30-18.00 Zwiedzanie wystawy "Twórczość artystyczna osób niepełnosprawnych" (Biblioteka PWSZ)

28 maja br.
9.00-12.00 Sesja naukowa
9.00-9.20 "Problem społeczny jako przedmiot badań socjologicznych"
- prof. dr hab. Janusz Sztumski
9.20-10.00 "Od diagnozy kwestii społecznej do organizowania społeczności lokalnych wokół problemów życiowych osób niepełnosprawnych" - dr. Monika Czekaj
10.00-10.40 "Praca socjalna w procesie łączenia środowisk osób niepełnosprawnych i społeczności lokalnych. Wyzwania dla systemu pomocy społecznej w Polsce od edukacji pracowników socjalnych do skutecznej praktyki w społecznościach lokalnych - dr Krzysztof Czekaj"
10.40 -10.55 "Udział osób niepełnosprawnych w zjawiskach patologii społecznej” - dr Kazimiera Król
10.55-11.10 "Aktywność osób niepełnosprawnych z perspektywy samorządu powiatowego" - szanse i zagrożenia