Z giełdy pracy

Blisko 1000 osób poszukujących zatrudnienia i 9 pracodawców wzięło udział w poniedziałkowej giełdzie pracy, zorganizowanej przez Powiatowy Urząd Pracy w Koninie w siedzibie Klubu Energetyk (ul. Przemysłowa 3D).

Pracowników poszukiwały między innymi Castorama, Centrum Ogrodnicze Grene, Fugo S.A., Konwart oraz Roltrans Group.

Przedsięwzięcie spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony osób bezrobotnych i poszukujących pracy. Udział w giełdzie pracy był jedną z szans pozyskania zatrudnienia. Wszystkie stanowiska cieszyły się dużym zainteresowaniem, gdyż pracodawcy prezentowali konkretne oferty pracy i służyli fachową pomocą. Można było uzyskać informacje na temat: warunków zatrudnienia, wymagań pracodawcy oraz nawiązać bezpośredni kontakt. Wszyscy przedstawiciele instytucji mieli zapewnione oddzielne stanowiska co dawało możliwość rozpatrzenia każdego przypadku indywidualnie.

Łącznie giełdę odwiedziło blisko 1000 osób bezrobotnych i poszukujących pracy.
Pracodawcy oferowali zatrudnienie m. in. na stanowiska: pracownik produkcji, szwaczka, mechanik pojazdów samochodowych, spawacz, pracownik fizyczny, magazynier, asystent rachunkowości, handlowiec, agent reklamowy, konserwator części, kasjer handlowy.

Na giełdę zaproszono 505 osób bezrobotnych, z tego stawiło się 313 osób. Zatrudnienie uzyska z całą pewnością 12 osób, a 61 osób zostało zakwalifikowanych do dalszych procedur rekrutacyjnych. Natomiast 31 osób odmówiło przyjęcia pracy.

Powiatowy Urząd Pracy prowadził również nabór osób chętnych do wzięcia udziału w następujących szkoleniach:

• dla wychowawców kolonijnych (docelowo 20 osób)
• dla operatorów sprzętu budowlanego (docelowo 40 osób)

W tym celu zaproszono 100 osób bezrobotnych, z czego 33 osoby nie stawiły się, a 8 osób odmówiło uczestnictwa w szkoleniach.