Upływa termin składania prac na Powiatową Olimpiadę Wiedzy Konsumenckiej

Powiatowy i Miejski Rzecznik Konsumentów przypomina, że 17 lutego br. mija termin nadsyłania prac na Powiatową Olimpiadę Wiedzy Konsumenckiej.

Konkurs, odbywający się pod honorowym patronatem Starosty Konińskiego i Prezydenta Konina, skierowany jest do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z terenu miasta i powiatu.

Zgodnie z regulaminem Konkursu, prace pisemne (o objętości nie większej niż 5 stron formatu A-4) na jeden z czterech tematów: „Uprawnienia kupującego a obowiązki sprzedawcy w rozumieniu ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej”, „Problemy konsumenta związane z zawieraniem umów poza lokalem przedsiębiorstwa i umów zawieranych na odległość oraz sposoby ich unikania w świetle obowiązujących przepisów”, „Obowiązki sprzedawcy związane z prawidłowym oznaczaniem towarów konsumpcyjnych wprowadzanych do obrotu”, „Problemy konsumenckie na rynku usług turystycznych, „Obowiązki organizatora turystyki i prawa konsumenta w przypadku reklamacji usługi turystycznej” należy nadesłać do Biurze Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Koninie (w siedzibie konińskiego Starostwa,tel. 063 240 32 67, e-mail: rzecznik@powiat.konin.pl).

Regulamin Olimpiady jest dostępny na stronie www.powiat.konin.pl

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie.