Luty

Samorządowcy z Powiatu Konińskiego na 90 obchodach powstania Republiki Estońskiej

Na zaproszenie Gubernatora Urmasa Tamma, w dniach 22 – 25 lutego, Starosta Koniński i Przewodniczący Rady Powiatu przebywać będą z wizytą w regionie Lääne Viru, podczas której wezmą udział w uroczystościach z okazji 90 rocznicy powstania Republiki Estońskiej.

W drugim dniu pobytu, w siedzibie estońskiego magistratu nastąpi podpisanie protokółu o współpracy pomiędzy obydwoma powiatami na 2008 rok, który przewiduje m.in: wizytę w Estonii pracowników Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego Rychwale, udział estońskiego artysty malarza w tegorocznym Międzynarodowym Plenerze Malarskim w Ślesinie oraz spotkanie w powiecie konińskim specjalistów ds. kultury.

Zgodnie z Protokołem, przedstawiciele samorządu Lääne Viru gościć będą także na Jubileuszowej X Gali Powiatu Konińskiego w grudniu br.