Luty

Rozegrano VI Turniej Piłki Nożnej WTZ - ów Ziemi Konińskiej o Puchar Starosty Konińskiego

7 lutego, po raz szósty rozegrany został Turniej Piłki Nożnej Warsztatów Terapii Zajęciowej Ziemi Konińskiej o Puchar Starosty Konińskiego pod patronatem medialnym Radia FLASH i Tygodnika „Przegląd Koniński”.

W turnieju wzięły udział drużyny WTZ z: Wilczyna, Paprotni, Mielnicy Dużej, Słupcy, Fundacji Mielnica przy ulicy Zagórowskiej, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, „Szczęśliwej Dwunastki”, Babina, Zagórowa, Sadlna, Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Z Upośledzeniem Umysłowym i Środowiskowy Dom Samopomocy Głębockie.

Jest to jedyny taki turniej w naszym regionie. Jak co roku, i szóste spotkanie odbyło się w miłej atmosferze oraz w duchu sportowej rywalizacji. Turniej jest bardzo dobrą formą rehabilitacji i dobrze wpływa na rozwój fizyczny i psychiczny osób niepełnosprawnych. Zawodnicy udowodnili, że stać ich na football na wysokim poziomie z zachowaniem zasad fair play. Bez wątpienia, miłym akcentem rywalizacji był głośny doping kibiców z trybun, którzy dodawali otuchy i wsparcia graczom.

W turnieju wzięło udział około 200 osób, w tym większość to osoby niepełnosprawne. Na zakończenie spotkania, każda drużyna otrzymała puchar i piłkę. Sponsorzy ufundowali również nagrody dla najlepszych graczy:
- bramkarza
- zawodnika
- zawodniczki
- dla najlepiej zbudowanego zawodnika
- zawodnika fair play

Puchar Starosty Konińskiego za zajęcie pierwszego miejsca otrzymał WTZ „Szczęśliwa Dwunastka”

Puchar Wójta Gminy Krzymów za zajęcie drugiego miejsca otrzymał WTZ Mielnica Duża

Puchar Firmy Kupiec za zajęcie trzeciego miejsca otrzymał WTZ Paprotnia

Miejsca 4-6:
WTZ TPD Konin
WTZ Wilczyn
WTZ Babin

Miejsca 7-9
WTZ Słupca
WTZ Zagórów
ŚDS Głębockie

Miejsca 10- 12
WTZ Fundacji Mielnica Konin
WTZ Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Z Upośledzeniem Umysłowym w Koninie
WTZ Sadlno

Organizatorzy Turnieju: Starostwo Powiatowe w Koninie, Urząd Gminy w Krzymowie, WTZ w Paprotni, za pomoc i wsparcie finansowe szczególne podziękowania składają: - Firmie Kupiec, Piekarni M. Tomicki Genowefa, Piekarni A. Tomicki Krzymów, Restauracji „Zielono mi”, firmie NAFTOHURT, Gimnazjum w Krzymowie, Szkole Podstawowej w Krzymowie oraz Ks. Robertowi Kaczmarkowi.