Skocz do zawartości

Luty

Powiat koniński na Styku Kultur

Promocja walorów turystycznych Ziemi Konińskiej, to jedno z priorytetowych zadań realizowanych przez samorząd powiatu.
 
Jak przekonać turystów, że właśnie nasz powiat jest wymarzonym miejscem do wypoczynku? Gdzie i w jaki sposób prezentować nasze piękne żeglowne jeziora, różnorodność gatunków fauny i flory, dobra spuścizny kulturowej?
 
W odpowiedzi na te i inne pytania, Starostwo Powiatowe w Koninie konsekwentnie realizuje spójną strategię działań w zakresie promocji turystyki.
 
Jednym z jej elementów jest udział powiatu w prestiżowych imprezach turystycznych.
 
Od dziś do 2 marca ekspozycję promującą potencjał turystyczny i kulturowy Ziemi Konińskiej będzie można obejrzeć na Międzynarodowych Targach - Regiony Turystyczne "Na styku kultur" w Łodzi.
 
Po raz kolejny, Wielkopolska Organizacja Turystyczna, konińskie Starostwo oraz Urząd Miejski w Koninie, na wspólnym stoisku wystawienniczym prezentować będą nasz region jako interesujące miejsce dla turystyki przyjazdowej oraz pobytowej.
 
Mieszkańcy Łodzi i okolic, od lat stanowią ważną grupę gości dla wschodniej części Wielkopolski. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się więc oferty wypoczynku nad konińskimi jeziorami, wczasy w gospodarstwach agroturystycznych i ośrodkach wypoczynkowych. Mamy nadzieję, że nasz udział w tegorocznej imprezie targowej w Łodzi wzmocni wizerunek powiatu konińskiego, jako miejsca atrakcyjnego i konkurencyjnego dla turystów krajowych i zagranicznych.
 
Dla odwiedzających ekspozycję powiatu konińskiego będą czekały niespodzianki, zapraszamy więc wszystkich na stoisko nr 53 na terenie Międzynarodowych Targów "Na styku kultur" w Łodzi.

Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting