Skocz do zawartości

Luty

Konińskie Starostwo po audycie legalności oprogramowania

27 lutego br., Starostwo Powiatowe w Koninie oraz podległe mu jednostki: Powiatowy Urząd Pracy w Koninie i Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej otrzymają certyfikaty „JESTEM LEGALNY” i zostaną włączone do bazy danych Microsoft, jako instytucje posiadające legalne oprogramowanie.
 
Od 2 lat, w konińskim Starostwie funkcjonuje system monitorujący legalność oprogramowania. Audyt przeprowadzony na zlecenie Starostwa przez firmę CompNet miał na celu potwierdzenie przestrzegania zasad licencyjnych przypisanych do programów, z których korzystają w swej pracy urzędnicy.
 
W trakcie całego procesu, firma CompNet skontrolowała wszystkie komputery urzędu zgodnie z zaleceniami stowarzyszenia producentów oprogramowania BSA i firmy Microsoft. Sprawdziła, czy każdy zainstalowany program wykorzystywany jest zgodnie z prawem i ma odpowiednie potwierdzenie w dokumentach (licencje, faktury zakupów, nośniki).
 
Audyt potwierdził pełną legalność dla posiadanych zasobów komputerowych (około 200 typów programów w samym tylko Starostwie) w poszczególnych kategoriach tj. w systemach operacyjnych a także oprogramowaniach: serwerowym, biurowym, zabezpieczającym, dla firm i instytucji, graficznym, multimediów, narzędziowym oraz do internetu i komunikacji.
 
Według audytorów, kontrolowane instytucje spełniły wszelkie wymogi związane z wdrożeniem i przestrzeganiem procedur zarządzania oprogramowaniem.
 
Prowadzone prace audytowe nie kolidowały z normalnym funkcjonowaniem urzędu. Dodatkowo, firma CompNet przeprowadziła szkolenie dla pracowników Starostwa poszerzające wiedzę w zakresie licencjonowania oprogramowania.

Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting